Stalo se u nás - Novinky

SportRaces-Isaac Team a druhý rok na našich silnicích!

10. 10. 2018

Sezóna 2019 je u konce. Pro SportRaces-Isaac Team šlo o druhý rok v silničním pelotonu a rozhodně se nejednalo o rok neúspěšný, což dokládá mnoho vítězství a několik desítek dalších pódiových umístění v jednotlivých závodech různých kategorií. O tom, jak se závodníkům týmu dařilo, jsme Vás víkend co víkend informovali na našem facebooku. Těm nejvýznamnějším triumfům se v průběhu podzimních dnů budeme věnovat formou samostatných příspěvků. Jak si ale SportRaces-Isaac Team vedl v celkovém hodnocení jednotlivých soutěží? Čtěte následující řádky!

Tým se pravidelně prezentoval nejen na závodech série RoadRace, amatérských soutěžích UAC, SAL a Extraliga Masters, ale například i v rámci regionálního Poháru Karlovarského kraje. Naše ženy a junioři pak dokázali vybojovat body i do celkového hodnocení ČP mládeže a žen v silniční cyklistice.

Série RoadRace, ačkoliv je tvořena tradičními a kvalitními závody, měla letos v silničním kalendáři premiéru a na startu jednotlivých zastávek se scházela velice silná konkurence. Celý projekt byl tvořen kratšími závody (RoadCup) a klasickými silničními maratony (MarathonCup). SportRaces-Isaac Team se závodů účastnil pravidelně a v rámci celkového hodnocení si vedl znamenitě. Vítězem maratónského MarathonCupu se totiž stal Jaroslav Hradecký! Jára přidal i několik startů v rámci RoadCupu a ovládl také hodnocení RoadRace. Zde jsme však v TOP TEN měli ještě další 2 závodníky, když celkové 6. místo obsadil Miroslav Thuma a desítku uzavřel Tomáš Ress. V maratonské soutěži MarathonCup byl v celkovém pořadí, kromě vítězného Jardy Hradeckého, úspěšný opět Tomáš Ress na 7. místě a Bedřich Průcha na 9. příčce. V první desítce RoadCupu je pak na 8. místě jméno Ondřej Švanda. Mezi nejlepšími ženami nechybí ani Šárka Dýrová Macháčková.

Tradiční středočeská série UAC (Unie amatérských cyklistů) znamenala celkové 2. místo v kategorii A pro Mirka Thumu a 4. místo pro Járu Hradeckého ve stejné kategorii. V rámci kategorie B obsadil Ondra Švanda 6. místo. Největší radost nám však na UACu udělala Kamila Thumová, která zvítězila v celkovém pořadí mezi ženami! V celkovém pořadí časovkářů obsadili Mirek a Ondra shodně 2. místa ve svých kategoriích a Kamča i zde slavila vítězství.

V konečném hodnocení závodů SAL (Severočeská amatérská liga) bral 2. místo v M30 Lukáš Raufstein, když se o pořadí na bedně rozhodovalo až ve finiši posledního závodu! Dále jsme na SALce obsadili další 3 pódiová hodnocení, když bronz získali Mirek Thuma v M20, Kamila Thumová v kategorii žen a Jakub Miklovič mezi juniory. Také SAL však vypisuje svůj časovkářský pohár. V M20 zvítězil Mirek Thuma, v M30 byl Lukáš Raufstein těsně druhý. Dále pak 3. příčku mezi „třicátníky“ obsadil Honza Dvořák a na pomyslná pódia se v kategoriích opět vešli i Kuba s Kamčou.

V ústeckém regionu se jezdí také středeční seriál VLK (Vrchařská liga krušnohoří), kterého se pravidelně účastnil opět Kuba Miklovič. Kuba v některých závodech dokázal celkově zvítězit a v konečném hodnocení obsadil 2. místo napříč kategoriemi.

V seriálu Extraliga Masters obsadil Béda Průcha 3. místo v kategorii M, Ondra Švanda skončil celkově na 2. pozici v M30 a mezi těmi nejzkušenějšími ženami dokázala zvítězit velká podporovatelka ženské silniční cyklistiky Jaroslava Mojžíšová!

Na Karlovarsku jsme pak především v průběhu jara absolvovali závody souhrnně označené jako Giro Chodov a zařazené do Poháru Karlovarského kraje. V M30 zde zvítězil Lukáš Raufstein a na druhém místě ho doplnil Honza Dvořák. Mezi ženami zvítězila Kamča Thumová.

Tolik k účinkování našeho týmu v jednotlivých soutěžích. Všem závodníkům gratulujeme k výborným výsledkům a věříme, že pod vedením trenérského týmu Sport&Races se budou nadále výkonnostně i výsledkově posouvat výš a výš!

Jaro v Toskánsku

28. 3. 2018

V průběhu února a března jsme uspořádali dva přípravné tréninkové kempy v italském Toskánsku. Perfektní zázemí pro obě akce nám - stejně jako v roce 2017 - poskytl široko daleko vyhlášený hotel Zi Martino v "podhradí" městečka Castagneto Carducci. Odsud není daleko k moři ani do kopců a hor toskánského vnitrozemí. Ideální místo pro závodní, výkonnostní i rekreační cyklisty. Tady si totiž to své najde každý!

První kemp proběhl v termínu od 21. února do 4. března a většinu účastníků tvořili členové týmu SportRaces-Isaac Team, kteří se zde chystali na nadcházející závodní sezónu. Počasí, které tou dobou v Toskánsku panovalo, mělo daleko k představám o jarním středomořském klimatu. Uvážíme-li však skutečnost, že v tomto období teploty v ČR a většině Evropy běžně klesaly na minus patnáct, byl ten dvacetistupňový rozdíl, modrá obloha a slunce skutečným luxusem. Druhý kemp se uskutečnil ve dnech 14. až 25. března a Castagneto Carducci nás přivítalo slunečným počasím a teplotami kolem 15 stupňů. To už bylo skutečné jarní Toskánsko, jaké chcete poznat. Přes 20 účastníků (25% žen dokazuje, že cyklistika rozhodně není sportem pouze pro chlapy) bylo rozděleno do 3 tréninkových skupin, přičemž toto rozdělení rozhodně nebylo dogmatem. Kdo se po několika dnech cítil na "povýšení", měl možnost to zkusit. Stejně tak bylo možné si pár dní "odpočinout" na tréninku s méně rychlou skupinou. První tréninky probíhaly převážně na rovinách a kromě základní vytrvalosti se dbalo také na dodržování zásad jízdy ve skupině. Když jsme pak začali zrychlovat a mimo ujetých kilometrů nabírat i výškové metry, byly jednotlivé skupiny takřka kompaktními celky, kde každý věděl, co může od svých kolegů očekávat. V závěru soustředění pak už nebyl problém absolvovat opravdu dlouhé a těžké tréninky, které se pro mnohé staly i jedním z ukazatelů předsezónní formy. První závody v amatérském pelotonu se nezadržitelně blíží! A jak vypadal běžný tréninkový den? V 7:30 jsme vyráželi na krátký výklus mezi místní vinice, který jsme v polovině cesty doplnili nezbytnou rozcvičkou. Po návratu do hotelu jsme se po osmé hodině společně sešli na snídani a kvalitním jídlem se připravili na den v sedle silničního kola. Cyklistický trénink začínal pravidelně kolem půl jedenácté a jeho rozdělení posezením u italské kávy v některém z místních podniků bylo příjemnou tradicí. Po návratu jsme předali kola do péče mechaniků, kteří zajistili aby vše druhý den bylo čisté a fungovalo jak má. Následoval kašový bufet a během něj první diskuze mezi členy jednotlivých skupin o svých jedinečných zážitcích. A že bylo co vyprávět! Někdo využil možnost masáže, někdo si podvečer na soustředění zpestřil jinak. Po tříchodové večeři, která určitě neudělala ostudu hotelové restauraci vyhledávané – především o víkendech – i místními, pokračovala často diskuze na téma trénink, závody, trénink, závody.... Ne nebojte se, bavit se umíme skutečně o čemkoliv! :) Pár večerů bylo ve znamení zajímavých přednášek a došlo i na společné filmové promítání. Prostě a jednoduše jsme si dny užívali od rána do večera! Málokdo opouštěl kolektiv dřív než ostatní, a když už ano, tak jedině kvůli únavě z náročného tréninkového programu. Pokud stále váháte, zda s námi vyrazit příští jaro trénovat, vyzkoušejte nejprve některou z víkendových akcí, které pro Vás v brzké době uspořádáme! Vaše rozhodování pak bude určitě snadnější!

Schühler a Fiala úspěšně závodili na Bíteši!

27. 3. 2018

V neděli 25. března byl závodem Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš zahájen ČP v silniční cyklistice pro rok 2018. Na startu tradičního otvíráku sezóny se ještě neobjevili závodníci v barvách našeho týmu SportRaces-Isaac Team, kteří buď ještě ladili formu na závěrečných přípravných kempech nebo léčili zranění, která se nám bohužel v přípravě zcela nevyhnula. Přesto jsme na startu měli své zastoupení.

V barvách týmu AC SPARTA PRAHA CYCLING se totiž na start postavili svěřenci trenéra Petra Nováka. Oba dva závodníci kategorie Elite – Tomáš Schühler a Petr Fiala – nejen že těžký závod dokončili (což na Bíteši rozhodně není samozřejmostí), ale především odvedli kvalitní práci pro tým. Tomáš Schühler byl klasifikován na 28. místě jako třetí nejlepší závodník svého týmu. Petr Fiala pak obsadil 58. příčku. Oběma borcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech začínající sezóny!

Spolupráce s 53x11

6. 2. 2018

Ing. Petr Novák, hlavní trenér projektu Sport&Races, bude pro letošní rok autorem série článků o nejčastějších chybách amatérských cyklistů v rubrice "Nejčastější chyby při..." časopisu 53x11.

Petrovy odborné kvality a mnohaleté zkušenosti nabyté v průběhu své vlastní kariéry i prací se svými svěřenci, Vám nyní představí časopis 53x11 ze zajímavého pohledu. Nebudeme Vám tentokráte popisovat nedostižné ideály a předkládat plány pro plánovaný nájezd X nebo Y tisíc kilometrů ročně. Budeme se Vás snažit upozornit spíše na to, čemu se rozhodně vyhnout, případně jak takovou již vzniklou chybu odhalit nebo napravit. Začínáme tématem více než aktuálním – jarními soustředěními. Nepromeškejte tedy hned první řádné číslo 53x11 a inspirujte se pro svoje vlastní soustředění!

Týmové dresy

Nabízíme Vám koupi našich závodních dresů vyráběných v Itálii v designu Sport&Races.

Dresy jsou výrobkem italské značky ALÉ z řady PRR Carbon. Jsou ručně šity v italském závodě nedaleko Verony. Tyto dresy jsou volbou WorldTour týmů a mnoha profesionálních stájí ve světě.